Yenilenen Akşam Gazetesi web sitesi USA Today'e ne kadar da benziyor!

Yenilenen Akşam Gazetesi web sitesi USA Today'e ne kadar da benziyor!
Yenilenen Akşam Gazetesi web sitesi USA Today'e çok benziyor...

http://www.aksam.com.tr yenilenen web sitesi ile yayın hayatına devam ediyor. Siteye baktığımızda, bol renkli ve siyah tonlu tasarımıyla Türkiye'deki gazetelerin haber sitelerinden daha ağır bir görünümle karşılaşıyoruz.

 

Yapılan teknik incelemede gördük ki sitenin tasarımı http://www.usatoday.com'den alıntılanmış. Yasal olmayan bir durum sözkonusu mudur? Bu kısmını bilemiyoruz ama teknik olarak CSS kodları bile http://www.usatoday.com'dan esinlenmiş gibi duruyor.

 

Sitelerin bu benzerliği sonucunda "canım Akşam sitesini USA Today'den kopyalayacak değil ya, USA Today Akşam'ın yeni sitesinden bakmıştır" şeklinde espiriler de yapılıyor:)

 

Her ne kadar esinlenilmiş de olsa, yenilikçi bir yapı olması nedeniyle Akşam Gazetesi'ne yeni tasarımıyla başarılar diliyoruz. 

Akşam Gazetesi Web Sitesi Ana Sayfa
USATODAY Web Sitesi Ana Sayfa
Akşam Gazetesi Web Sitesi Video Sayfası
USATODAY Web Sitesi Video Sayfası
Akşam Gazetesi Html Kod yapısından bir örnek
USATODAY Html Kod yapısından bir örnek

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi