Yeni iPhone'a yeni özellik!

Yeni iPhone'a yeni özellik!
Apple'ın yeni patent başvurusu, bir sonraki iPhone'da bu özelliğin de olabileceğini gösteriyor.

Yeni nesil iPhone'un lansman tarihi yaklaştıkça cihazın getireceği yeniliklere dair söylentiler de yoğunlaşıyor. Bu kez de iPhone 5S'te bulunması muhtemel bir parmak izi tarayıcısı ile ilgili bilgiler Apple'ın yaptığı patent başvurularını takip eden Patently Apple sitesinde paylaşıldı.

 

Apple'ın, özellikle mobil güvenlik firması AuthenTec'i satın aldıktan sonra, cihazlarına parmak izi koruması ekleme konusunda çalışmaya başladığı biliniyor. 

 

Geçtiğimiz Şubat ayında patent başvurusu yapılan parmak izi tarama sistemini benzer patent başvurularından ayıran özelliği ise algılayıcının ekran üzerinde değil de telefon veya tablet kasasına bütünleşik biçimde yer alıyor olması. Apple mühendislerinin tarama alanını oldukça küçülttükleri algılayıcı böylece kullanımdan doğabilecek hasarlara karşı daha korunaklı bir konumda bulunuyor. 

 

İddialara göre parmak izi tarama gelecek nesil iPhone'da yer alması beklenen Near Field Communication - Yakın Alan İletişimi (NFC) fonksiyonunun da önemli bir unsurunu oluşturacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi