Windows XP'deki düşüş hızlanıyor, Windows 7 ise şahlanıyor!

Windows XP'deki düşüş hızlanıyor, Windows 7 ise şahlanıyor!
Windows XP'nin pazar payı hiç bu kadar gerilememişti. Windows 7'deki yükseliş daha da hızlanıyor.

Net Applications verilerine göre (internetteki 160 milyon kullanıcıyı örneklem teşkil ederek) Windows XP'nin pazar payı, Aralık ayında geriye doğru çok büyük bir adım attı. Ekim ayında düşüşte bir rekor kırılmış ve %2.5'lik bir düşüş yaşamıştı Windows Xp. Aralık ayında ise %2.4 daha pazar kaybı yaşadı ve pazardaki payı %46.5'lere kadar indi. XP'nin bu düşüşünden faydalanan Windows 7 ise pazar payını geçtiğimiz ay yüzde 2.4 arttırarak yüzde 37'ye ulaştırdı. Windows XP Ocak ayında daha da fazla pazar payı kaybedecek gibi görünüyor. Hatırlarsanız 2011 yılı Ocak ayında Windows XP işletim sisteminin pazar payı yüzde 48'den 40'a düşmüştü (yeni yılda yeni alınan PC'ler nedeniyle). 

Windows XP'den Windows 7'ye geçiş zamanının çoktan geldiği bir gerçek. Burada halen XP kullanan kullanıcıların en ufak bir endişeye dahi kapılmamasını öneriyorum. Zira Windows7 de XP gibi stabil ve sorunsuz çalışan bir işletim sistemi. Performans açısından da XP'den çok daha iyi olduğu kesin. Her açıdan sizlere Windows 7'ye artık geçiş yapmanızı öneririz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi