Windows 7'de ekran görüntüsü alma

Windows 7'de ekran görüntüsü alma
Windows 7'de hızlıca ekran görüntüsü almak

Ekran görüntüsü alıp paylaşmak bir çok zaman çok işimize yarayabilecek bir yöntemdir. İster uzaktan yardım almak gerektiğinde istersekte ekranımızda bulunan bir görseli ya da bir bilgiyi hızlı paylaşma yöntemlerinden bir tanesidir. 

Bunun için Microsoft Windows 7'de özel bir araç entegre etmiş bulunmakta. Araca Başlat-Tüm Uygulamalar-Donaltılar altından erişmek mümkün. Uygulamanın adı ise Ekran Görüntüsü Alma aracı (Snipping Tool)

Uygulama çalışması oldukça basit. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra Yeni düğmesine basarak ekranda istediğimiz yeri seçiyoruz ve kaydediyoruz. İstersek ekran resmini aldığımız bölümler üzerinde vurgulama yaparak ya da ufak notlar alarak da görüntü üzerinde düzenleme yapmamız mümkün.

Ayrıca ekran görüntüsünü aldığımız bölümü direk olarak mail olarak da gönderebiliyoruz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi