Vega LTE - Bu telefona her zaman dokunmanız gerekmiyor!

Vega LTE - Bu telefona her zaman dokunmanız gerekmiyor!
DOKUNMAYA BİLE GEREK BIRAKMAYAN TELEFON: VEGA LTE

Koreli telefon üreticisi Pantech, Vega LTE adlı akıllı telefonuna şu ana kadar dünyada eşi olmayan bir özellik ekledi. Android’in en yeni OS sürümü kullanılan telefonda, hareket algılayıcı sensörler sayesinde el hareketleri telefon tarafından tespit edilip, algılanıyor. Kinect’lerdeki algılama özelliğine benzeyen eyeSight, telefonun ön yüzünde bulunan kamera sayesinde, kullanıcılara telefona dokunmaya gerek duymadan telefon tuşlarını kullanabilme özelliği sunuyor.

Hafif vuruş ve el sallama hareketlerini algılayan telefon, siz hareket halindeyken ya da ışığın yeterli olmadığı ortamlarda bile kolay kullanım imkanı sağlıyor. Sizi birisi aradığında tek bir tuşa bile dokunmadan, havada elinizi salladığınızda telefonu açabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, telefonunuza dokunmaya gerek duymadan digital kitabınızın sayfalarını çevirebiliyor, müzik dinleyebiliyor ve fotoğraf albümünüzdeki resimlere bakabiliyorsunuz.

Satışa sunulmaya hazırlanan Vega LTE, 1280 x 800 çözünürlükte 11.4 cm’lik LCD ekrana sahip. Telefonda 1.5GHz çift çekirdek işlemci ve 1GB RAM kullanılmış. Aşağıdaki video’da Vega LTE’nin dokunmama özelliğinin tanıtıldığı reklamı izleyebilirsiniz.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi