Twitter patenti kaptı!

Twitter patenti kaptı!
Twitter, mesaj göndermenin patentini aldı!

Twitter, 2007′de başvurusunu yaptığı bir patentin sahiplik hakkına kavuştu. Patent, Twitter’in nasıl çalıştığına dair bilgiler içeriyor.

 

Twitter’a “cihazdan bağımsız mesaj dağıtımı platformu” olabilme hakkı tanıyan patent, aynı zamanda Twitter’a SMS, anında mesajlaşma, e-posta, web formları ve birçok kullanıcıya aynı anda mesaj göndermeye izin veren API’lar gibi hizmetlere dava açma hakkı kazandırıyor.

 

Fakat  Twitter’ın Apple veya Samsung gibi bir patent savaşına girme, davadan davaya koşturma gibi bir niyeti yok. Twitter, tüm şirketler gibi buluşlarıyla ilgili patent başvurularında bulunduklarını, bu patentleri gelecekte de nasıl kullanabileceklerini düşündüklerini söylüyor.

 

Teknoloji endüstrisinin, böyle geniş bir patenti elde eden Twitter'a karşı nasıl bir tepki vereceğini hep birlikte  göreceğiz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi