Türkiye’nin Intel hızında ilk akıllı telefonu!

Türkiye’nin Intel hızında ilk akıllı telefonu!
Türkiye’nin Intel® hızında ilk akıllı telefonu “Casper VIA” Haziran’da raflardaki yerini alıyor.

Dizüstü, masaüstü bilgisayar satışlarında birinciliği kimseye kaptırmayan  ve tablet satışlarıyla liderliğe oynayan Casper, Intel’le işbirliğini, akıllı telefonlarla perçinliyor.

 

Uluslararası Bağımsız Araştırma Şirketi Xsights tarafından gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi araştırmasında rakiplerini geride bırakarak, Türkiye’nin en itibarlı bilişim markası olarak açıklanan Casper, masaüstü, dizüstü ve tablet ürünlerinin yanı sıra Casper VIA akıllı telefonla da iddialı şekilde piyasaya giriyor. 

 

AVANTAJ KAZANDIRAN TEKNİK ÖZELLİKLER

Beyaz rengiyle sade, 9,1 mm inceliğiyle zarif, ergonomik dizaynıyla, tam elinize göre. Casper VIA akıllı telefon, iddialı tasarımın yanı sıra sahip olduğu teknik donanım ile de kullanıcılarına avantaj sunuyor. 4,7” geniş ekranda, IPS özelliği sayesinde, baktığınız her açıdan net görünüm mümkün.

 

LED flash ve otomatik netleme özelliğine sahip 8 MP arka kamera, her anını ölümsüz kılmak isteyenler için üstün fotoğraflama ve çekim olanağı sunuyor.1.3 MP ön kamera da görüntülü konuşma için kullanılıyor.

 

INTEL® HIZINDA

Intel® Atom™  2 GHz işlemcili Casper VIA akıllı telefonda, Intel® Hyper-Threading teknolojisi sayesinde, sistem hızını korurken, zorlayıcı uygulamaları eş zamanlı çalıştırabiliyor. Dünya devi Intel® ve Türkiye’nin teknoloji lideri Casper işbirliğinin son ürünü Casper VIA akıllı telefon, haziran ayı içinde piyasaya çıkacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi