Türkiye kurumsal PC pazarında 1. oldu!

Türkiye kurumsal PC pazarında 1. oldu!
Lenovo Türkiye, son çeyrek sonuçlarına göre %49.9 pazar payı ile kurumsal pazarın lideri oldu.

2012-2013 yılı birinci çeyrek sonuçlarına göre globalde %15 ile bugüne kadarki en yüksek pazar payına ulaşan Lenovo, dünyada en çok satan bilgisayar modeli olan ve bir fenomen haline gelen Thinkpad ile Türkiye’de de büyük şirketlerin ve işletmelerin en çok tercih ettiği bir marka olarak sektör lideri oldu.

 

 

Lenovo Türkiye Kurumsal Satış Direktörü Hüseyin Erişen Türkiye'de yakaladıkları bu büyük başarı ile ilgili şunları söyledi:

 

“Think”markası altında toplanan ve kurumsal müşterilerimize hitap eden ürünlerimizin son 3 yılda yakaladığı ivme bizim için gerçekten gurur verici. Tüm dünyadaki gelişmelere paralel olarak Türkiye'de de kurumsal müşterilerimizin sürekli artan ilgisi ve güveni bizi hızlı bir şekilde yukarı taşıdı ve geçen çeyrekte zirve yapmamızı sağladı. Bu büyümeyi büyük kurumlar, devlet ve eğitim gibi alt segmentlerin tümünde dengeli bir şekilde gerçekleştirdik. Bu şekilde, hem dünyada hem de ülkemizde övünülecek bir müşteri referans portföyüne sahip duruma geldik. 

 

 

Bu başarılı sonucun arkasındaki en önemli faktör, ThinkPad dizüstü bilgisayar ve ThinkCentre masa üstü bilgisayar gibi ürünlerimizin sağlamlıklarıyla ön plana çıkmasını sağlayan benzersiz mühendislik ve inovasyon becerilerimizdir.”

 

 

ThinkPad dizüstü bilgisayarlar ve tabletler sağlamlık, dayanıklılık, ergonomik tasarım, uzun pil ömrü, video ve sesli görüşme yapabilme özelliği, tablet ve dokunmatik ekran seçenekleri ile hem KOBİ’lere hem de büyük şirketlere zamandan ve fiyattan tasarruf edebilecekleri en iyi çözümleri sunuyor. Ürünler doğru fiyatlandırmanın yanı sıra satın alındıktan uzun süre sonra bile verimliliğin artırılmasına ve maliyetlerin düşük düzeyde tutulmasına yardımcı oluyor.

 

 

Özellikle yoğun iş hayatı göz önüne alınarak tasarlanan ThinkPad modelinde dayanıklılık en üst seviyede. Lenovo dizüstü bilgisayarlarından çoğu, sert askeri özellik testlerini geçecek şekilde tasarlanıyor. Sıvı dökülmesine dayanıklı klavyeler ve roll-cage teknolojisi ThinkPad dizüstü bilgisayarları çok sağlam yapan özelliklerden yalnızca birkaçı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi