Toyota, 4 Robot Sağlık Asistanı'nı duyurdu!

Toyota, 4 Robot Sağlık Asistanı'nı duyurdu!
Toyota 1 Kasım 2011 tarihinde Tokyo'da iddialı hedeflerini gerçekleştirmek için tasarladığı 4 robotu anons etti. Şirket, 2013 yılı sonrasında bu ürünleri ticarileştirmeyi planlıyor. Felçli hastaların yürüme veya denge kurmasına yardımcı olacak robotlar bir nevi onların yardımcıları olacak.

Toyota 1 Kasım 2011 tarihinde Tokyo'da iddialı hedeflerini gerçekleştirmek için tasarladığı 4 robotu anons etti. Şirket, 2013 yılı sonrasında bu ürünleri ticarileştirmeyi planlıyor. Felçli hastaların yürüme veya denge kurmasına yardımcı olacak robotlar bir nevi onların yardımcıları olacak.

 
Sensörleri yürümeyi tespit edecek olan Toyota'nın yeni robotlarından biri felçli bir bacak üzerine bağlanıyor ve kalça, uyluk ve ayak sensörleri aracılığıyla hareketi algılıyor. 
 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi