Toshiba'dan dokunmatik PC!

Toshiba'dan dokunmatik PC!
Toshiba oyun ve multimedya odaklı geliştirdiği hepsi bir arada bilgisayarını duyurdu.

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş yaptığı açıklamayla, tam eğlence uygulamaları ihtiyaçlarını tek bir cihazla çözmeye yönelik artan tüketici talebini karşılamaya yönelik olarak geliştirilen Qosmio PX30t modelini tanıttı. Toshiba’nın en yeni “hepsi bir arada” bilgisayarı ile TV ve merkezi veri depolama özellikleri tek bir cihazda sunuluyor. Bu çok amaçlı üstün eğlence merkezi, son derece şık ve ince 58.4cm (23") ileri teknolojiye sahip bir LED TV olarak karşımıza çıkıyor.  Full HD eğlence, televizyon, ve bilgisayar özellikleri tek bir cihazda toplanarak olağanüstü bir kullanıcı deneyimi ve teknoloji sunuluyor. 

 

Etkileyici stereo ses özelliği ile televizyon izleme deneyimi

Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri Türkiye Distribütörü TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter yaptığı açıklamada, “Portfolyomuza son derece kullanışlı bilgisayar ve eğlence özelliklerine sahip “hepsi bir arada” çözüm sunan bir bilgisayarı katmaktan dolayı gururluyuz. Yeni modelimiz süper-ince bir bilgisayar, ince bir HD televizyon ekranı, tam donanımlı multimedya özellikleri ve merkezi veri depolama ağının tüm kullanışlılığına sahip. 3 TB’a kadar hard disk alanı ile geniş film, fotoğraf, müzik ve oyun arşivlerini ve daha fazlasını saklamak mümkün. Ev halkı içindeki herkes dev boyutlu ekrana dokunarak kolayca istediği içeriğe erişebiliyor.” dedi. Dahili televizyon alıcısına, hızlı hareketli görüntüleri izlerken görünen bulanıklığı ortadan kaldıran hızlı yanıt süresine ve geniş 58.4 cm (23”) arka aydınlatmalı Full HD ekrana sahip Qosmio PX30t, ev içinde ikinci bir televizyon ekranı olarak rahatlıkla kullanılabiliyor.

 

Kapsamlı surround ses, fark yaratan bas sesler, akıllı ses seviyesi ayarı ve diyalog özellikli DTS Studio Sound™ yazılımı ile ayarlanan benzersiz (5W+5W) x2 =20Wçıkışa sahip dört adet etkileyici harman kardon® stereo hoparlör ile izleme deneyimi daha da ileri taşınıyor. Multimedya merkezi olarak kullanılan QosmioPX30t ile kullanıcılar televizyon programlarının, filmlerin ve konser kayıtlarının keyfine maksimumda varabilecekler.

 

TV ve PC dünyası ince ve şık tasarımla sunuluyor

Yuvarlak ve yumuşak köşeler, vurgulanmış güç düğmesi ve ekranın sol alt köşesinde yer alan logo gibi Toshiba’nın yeni bütünleşik ürün tasarımı unsurlarını taşıyan QosmioPX30t, evlerin salonlarına, öğrenci evlerine veya mağaza vitrinlerine şıklık katıyor. Qosmio PX30t gümüş görünümlü vurgulara sahip parlak siyah veya lüks beyaz inci renkleri ve seçkin alüminyum gümüş kaidesi ile televizyonun işlevselliğini ileriye taşıyor. Ekranın inceliği ve ince çerçevesi bu ileri teknolojiye sahip LED TV’ye “hepsi bir arada” bir görünüm sağlıyor. QosmioPX30t cihazla aynı renklere sahip gelişmiş klavye ve Windows 8 logolu fonksiyon tuşu bulunan özel mouse ile birlikte sunuluyor. Kullanıcılar cihazı dilerlerse kablosuz klavye ve mouse ile, dilerlerse ekrana dokunarak veya ekrana dokunmadan basit ve doğal el hareketleri ile kontrol sağlayan Toshiba Hareket Kontrolü kullanıcı ara yüzü ile kontrol edebilecekler.

 

Güncel bağlantı özellikleri

En yeni Intel® işlemciler ile güçlendirilen Qosmio PX30t, tüm günlük bilgisayar ihtiyaçlarını karşılarken gelişmiş eğlence ve multimedya uygulamalarına da cevap veriyor. Kullanışlı dokunmatik ekran sayesinde, kullanıcılar sık kullandıkları web sitelerine, sosyal ağlara veya diğer iletişim araçlarına diledikleri zaman kolayca erişebiliyorlar. Cihaz ayrıca HDMI®-girişi aracılığıyla bilgisayar kapalı olduğunda bile merkezi ekran olarak kullanılabiliyor. Bu özelliği sayesinde kullanıcılar bilgisayar oyunları oynamak veya Toshiba’nın Uykuda Müzik özelliği ile yüksek kalitede müzik dinlemek için üstün ses üretimi özelliklerinden faydalanabiliyorlar. İlave TV özelliği ile bu kullanışlı eğlence merkezi evlere TV programlarını ve kayıtlı video içeriklerini Full HD kalitesi ile getiriyor. Daha da fazlası, QosmioPX30t, Wireless LAN, Intel® WiDi ve Miracast™ ready gibi en güncel bağlantı özellikleri ile donatılmış durumda. Ayrıca Wi-FiCertified Miracast™¹ özelliğine de sahip. Bu yeni ve standart hale getirilmiş teknoloji sayesinde kullanıcılar bilgisayarda kayıtlı multimedya içeriklerini kablosuz olarak uyumlu bir televizyona aktarabilecekler. Böylece, içerikleri aile ya da arkadaşlarla büyük ekranda seyrederek paylaşmak son derece kolay ve zevkli hale gelecek.

 

Bazı modellerde Ultra HD’ye dönüştürme ve Ultra HD video içeriklerini harici Ultra HD özellikli televizyona aktarma desteği bulunan Ultra HD HDMI®-çıkışı bulunuyor. Bu özelliği kullanarak, pek çok PC oyunu, bazı web siteleri, fotoğraf ve görüntüler, filmler ve videolar Full HD’den dört kat daha fazla çözünürlükte üretilen Ultra HD formatında görüntülenebiliyor; böylece büyük ekranın keyfine tam olarak varılabiliyor.

 

Toshiba Qosmio PX30t – özellikler 

•        10 parmak dokunmatik destekli ve LED arka aydınlatmalı58.4 cm (23”) Full HD ekran

•        Dört Çekirdekli CPU destekli 3. ve 4. Nesil Intel® Core, yalnızca Core i7 CPU ile Ultra HD desteği, Intel® HD 4000 grafik işlemci veya 2 GB VRAM ile Optimus™ teknolojisi NVIDIA® Ge Force® GT 740M

•        3 TB’a kadar HDD, 16 GB’a kadar RAM: 2 yuva x 8 GB

•        BDXL sürücülü Blu-ray™ Disk ve Super-Multi DVD-ROM sürücüsü

•        Gigabit LAN, Wireless LAN, Intel® WiDi ve Miracast™ ready, 2x USB 2.0, 4x USB 3.0 (2 tanesi Toshiba Uykuda Şarj özellikli USB),Uykuda Müzik, HDMI® aracılığıyla Ultra HD desteği, PC açık olmasa da çalışan HDMI®-girişi

•        Ses: 4 adet harman kardon® stereo hoparlör DTS Studio Sound™ özelliği ile

•        HD web kamera

•        Renkler: parlak siyah veya lüks beyaz inci, gümüş görünümlü vurgular ve alüminyum kaide

•        Dahil olanlar: 10 tuşlu numerik pad’e sahip şık kablosuz Toshiba klavye ve kablosuz mouse 

•        OS: Windows 8 (64bit)

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi