Telefonları gözlerimizle kontrol edebileceğiz...

Telefonları gözlerimizle kontrol edebileceğiz...
Bu günlerde Apple Siri ile başlayan ve popülarite kazanan ses ile yönetim, Senseye teknolojisi ile yerini göz ile yönetime bırakacak...

Senseye isimli yeni ve geliştirilmekte olan teknoloji ile telefonlarımızı gözlerimiz ile yönetebileceğiz. Hollanda merkezli bu yeni teknoloji ile telefonlarımızın ön yüzündeki  kamera yardımı ile göz hareketlerini algılayan sistem, mesaj gönderme, oyun oynama ve daha birçok işlemi sadece bakarak yapmaya imkan tanımakta. Yapılan testlerde başarı oranı %90'lara ulaşmış durumda. 

http://www.senseye.net linkinden detaylarına da ulaşabileceğiniz bu yeni teknolojinin, Android işletim sistemli cihazlarda kullanılabilen, 100 dolara mal olan ve USB girişi olan prototipleri üretilmiş durumda. Şimdi aklımıza gelen şu ki, bu teknolojiyi hangi devler karşımıza daha yakışıklı bir biçimde ve ne zaman sunacak??? 


Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi