Sony'den yeni bir Playstation 3 çalışması!

Sony'den yeni bir Playstation 3 çalışması!
Daha ince bir PlayStation 3 yakında piyasaya sürülecek mi?

Sony, daha ince bir PlayStation 3 iddiasını doğrulamamasına rağmen Federal İletişim Komisyonunun (FCC) bir dosyası yeni bir PlayStation 3’ün yakında bir kaç noktada piyasaya sürüleceğine işaret ediyor.

FCC'nin bir raporuna göre, Sony yeni bir PlayStation 3 versiyonu üzerinde çalışıyor. Federal İletişim Komisyonu, kendi web sitesinde yeni bir PlayStation 3 olarak gözüken yeni bir resim yayımladı. Sony, konsolun kablosuz desteğinin FCC kuralları içinde olduğundan emin olmak için devlet organizasyonunca kontrol edilmesini istedi. Federal İletişim Komisyonu dosyasına göre örnek konsolu mart ayında geri aldı.

Play Station markası, Federal İletişim Komisyonun soruşturmasına dahil olmamasına rağmen organizasyon, Sony bilgisayar eğlence sisteminin başvuran taraf olduğunu ve onun bir bilgisayar eğlence sistemi  olarak denetlendiğini açıklıyor.

İngiliz temelli oyun sitesi Eurogamer CECH-4001x model numarasından dolayı onun yeni bir PlayStation 3 olduğuna inanıyor. Sitenin iddiası mümkün görünüyor. Sony’nin mevcut PlayStation 3’ünün model seri numarası ise CECH-3000. Eurogamer, konsol için tahminlerini bir adım daha ilerleterek onun daha ince bir PlayStation 3 olacağına inanıyor. Site, Sony Worldwide Studios başkanı Shuhei Yoshida’nın  geçen ay daha ince bir play station 3’ün piyasaya sürülebileceğini  ve bunun için asla demeyeceğini söylediğini aktarıyor.

Sony, ince bir Play Station 3 daha piyasaya sürerse bu ilk olmayacak. 2009’a döndüğümüzde şirket PlayStation 3 Slim'i piyasaya sürmüştü ve bu model 2006 yılında başlatılan modele göre bir ölçü daha küçük bir versiyondu.


Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi