Sony PS4 Planından Vazgeçti!

Sony PS4 Planından Vazgeçti!
Sony yola optik diskle devam edecek...

Sony, gelecek nesil oyun konsolu PlayStation 4 ile ilgili en ciddi planından şuanda vazgeçmiş durumda!

Sony, gelecek nesil oyun konsolu için planlamış olduğu sadece ''download'' ederek oyun edinme fikrinden vazgeçti. Böylece, bir sonraki PlayStation için yola optik disk seçeneğiyle devam etmesi kesinleşti.
Konsol kullanıcılarının CD'lere ihtiyaç duymadan online servisler ile oyun, film vb. ürünleri kolayca indirebilmeleri, piyasanın da bu yöne kaymasına neden oldu. Gün geçtikçe önem kazanan internet üzerinden video oyunu indirme opsiyonu, Japon devini de harekete geçirmiş bulunmaktaydı.

Ancak dünya çağında düşünüldüğünde, internet erişimi henüz yeterli seviyede değil. Sony'nin bu kararından vazgeçmesinin bir diğer önemli nedeni ise dengesiz internet bağlantıları olduğu söylenmekte.
Sony umudunu PlayStation'a bağladı...

Sony'nin diğer ürünlerinde yaşadığı ekonomik zararlara bakıldığında, bir sonraki PlayStation'ın satış rakamları da iyice önem arz ediyor. Bu nedenle şirketin, günümüzde oldukça kâr getiren video oyunları için bu tarz çözümler aramasına şaşmamak gerekiyor.
İlk çıktığında pek de tatmin edici olmayan satış rakamlarına karşın, PlayStation 3 son iki yıldan bu yana kâr getirmeye başladı. Hatta uzunca bir süre Wii'nin başı çektiği piyasada, Xbox 360 ile birlikte en çok satan ikinci oyun konsolu durumunda idi. Ancak diğer iki rakibine nazaran, PS3 hiçbir zaman liderliğe ulaşamadı.
Değişen teknoloji ile birlikte, online seçeneğine doğru yönelen şirketlerden yalnızca birkaç tanesi başarılı olabildi. Kullanıcıların kolay bir şekilde erişebildiği internet odaklı ürün satışı yapan GameStop bunlardan biri. Şirketin CEOsu olan Paul Raynes'in dediğine göre, ''Her ne kadar piyasa bu yöne kayıyor olsa da, zamanında film ve müzik endüstrisinde olduğu gibi, bu teknolojinin yerleşmesi de zaman alacak.''
Böylece, bir sonraki PlayStation'da yine disk sürücüsü kullanacak olan Sony'nin, ileride ''beklenen'' konsolunda bir takım değişikliklere gitmesi bekleniyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi