Sony PS Vita ne kadar sattı

Sony PS Vita ne kadar sattı
PS Vita'nın 2.2 milyonluk satış rakamına ulaştığı açıklandı

Sony, PS Vita’nın son satış rakamlarını kamuoyu ile paylaştı. Şirketten yapılan açıklamada 30 Haziran itibariyle PS Vita’nın 2.2 milyonluk bir satış rakamına ulaştığı belirtildi. Mayıs ayı başında yapılan açıklamada ise satış rakamı 1.8 milyon seviyesinde idi. İki ayda 400 binlik bir satış rakamına ulaşmak vasatın üstünde bir performans olsa da, Sony’nin daha iyisini yapabileceği konusunda birçok kişi hemfikir.

 

Gamescom'da Playfront'a konuşan Playstation'nın Almanya Başkanı Uwe Bassendowski, cihazın satışlarında yaşanılan sıkıntıları Sony'nin pazarlama stratejilerine bağlarken, şirketin pazarlama sırasında gençleri ihmal ettiğini belirtti. Ayrıca, pazarlama konusunda yaşanan bu sıkıntıların yakın bir zamanda gerçekleştirilecek değişiklik ile giderilebileceğini de ifade etti. 

 

Bassendowski, her ne kadar pazarlama stratejilerinde yaşanan sıkıntılara değinmiş olsa da gerek konsolun fiyatlandırması gerekse oyun sayısının azlığının da satış rakamlarını etkilediği kesin. Sony'nin gidişatı düzeltmek için pazarlama stratejisinde ne gibi değişikliklere gideceğini ise ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi