Shazam

Shazam

Dinlediğiniz ortamdaki müziğin kime ait olduğunu öğrenmek için uygulamayı açıp ortadaki shazam iconuna dokunuyorsunuz bir süre muziği dinleyip sunucuya gönderiyor ve size kısa süre içerisinde eşleştirmeyi sunuyor.

Uygulama parçayı bulduğu sayfada size bunu paylaşma, youtube'de izleme olanakları da sunmakta. İstenirse bulunan parça Amazon.com adresinden satın alınabilir. Parçayı söyleyen kişi ya da grup ile alakalı 'Discography' ve parçanın ait olduğu albüm bilgisini de size gösteriyor.

'My Tags' bölümünde daha önce arattığınız parçaları listeleyecektir. Burada kulağınıza hoş gelen ama kimin söylediğini bilmediğiniz bir parça listesi oluşacaktır. Facebook hesabınızı uygulamaya bağlanırsanız taglediğiniz parçaları da arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. 'Chart' bölümünde ise en çok taglenen ilk 10 parçayı bulabilirsiniz. Uygulamanın ekran görüntülerini de galeri de bulabilirsiniz.

Anrdoid için uygulamayı burdan indirebilirsiniz.

IOS için uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi