Samsung'un son bombası!

Samsung'un son bombası!
Samsung'un yeni oyuncağı Galaxy Note 8.0'e ait bir fotoğraf internete sızdı.

Samsung'un yeni bir tabletle Barcelona'da gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi'nde ortaya çıkacağı konuşuluyordu. Samsung'un Mobil Bölüm Başkanı JK Shin ise Galaxy Note 8.0'ı lanse edeceklerini ilk ağızdan doğrulamıştı.

 

Android 4.2 işletim sistemini kullanacak ilk Samsung tableti olma özelliğini taşıyan cihazın teknik özellikleriyle ilgili net bir bilgi bulunmazken, şirkete yakın kaynaklar cihazın olası iskeletini oluşturdu bile.

 

1.6 GHz hızında Exynos 4 Quad dört çekirdek işlemciden güç alması beklenen Galaxy Note 8.0, 16 ila 32 GB'lık hafızaya sahip olacak.

 

Arka yüzünde 5, ön yüzünde ise 1.3 megapiksel dahili kamera bulunan cihazda WiFi, A-GPS, Bluetooth 4.0 gibi ağ teknolojileri de yer alıyor.

 

Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi altında çalışan Galaxy Note 8.0'ın ekranı 8 inç olacak.

 

Yani cihaz daha önce tanıtılan Galaxy Note 10.1 ve 5.5 inç'lik ekranıyla Galaxy Note II'nin arasında bir ekran büyüklüğüne sahip ve 1280x800 piksel ekran çözünürlüğüne ulaşıyor.

 

Tabletin 2013'ün ilk yarısında piyasada olması bekleniyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi