Samsung'dan yeni Galaxy!

Samsung'dan yeni Galaxy!
Galaxy Win ve ortaya çıkan özellikleri

Galaxy Mega'dan sonra, Samsung'un Galaxy serisine ekleyeceği son model olan Galaxy Win'in teknik özelliklerine ilişkin detaylar belli oldu. "Orta seviye" sınıfına dâhil olduğunu söyleyebileceğimiz telefon Galaxy S III'e benzerliğiyle dikkat çekiyor.

 

Serinin, son dönemde piyasaya çıkan diğer modelleriyle kıyaslandığında ortalama özelliklere sahip olduğunu söyleyebileceğimiz Galaxy Win'de Android 4.1 işletim sistemi bulunuyor. 4,7 inç boyutlu WVGA (800 x 480 piksel) TFT ekrana sahip olan telefonda 5 MP arka, 0,3 MP ön kamera bulunuyor. Artık endüstri standardı olan Wi-Fi, Bluetooth 3.0, GPS ve microSD kart girişi bulunan Galaxy Win'in pili 2.000 mAh gücünde. Çift SIM kartı desteği de sunan telefonda dört çekirdekli 1,2 GHz hızında işlemci kullanılmış.

 

Öncelikle Asya ülkelerinde ardından da Avrupa'da piyasaya sürüleceği belirtilen telefon, özellikle Çin'de yaygın olarak kullanılan ChatON, Sina Wiebo ve QQ gibi Android uygulamaları ön yüklü olarak gelecek. Beyaz ve gri renkli telefon ülkemizde ne zaman piyasaya sürülecek, henüz bilemiyoruz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi