Samsung'dan rekor!

Samsung'dan rekor!
Samsung’un son çeyrekteki karı 8 milyar doları aşarak rekor kırdı.

Kazancın nerdeyse yarısı cep telefonu biriminden geldi. Özellikle Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 ürünlerinin tüketiciler arasında popüler olmasının da etkisiyle son çeyrekteki satış rakamı geçen seneye göre yüzde 58 arttı.  

 

Şirketten yapılan açıklamada akıllı telefon sektöründe 2013’te fiyat rekabetinin kızışacağı ve gelişmekte olan piyasalarda talepte azalma beklendiği aktarıldı. Analistler, Güney Koreli devin Apple’a karşı telif yasasını kaybetmesine rağmen teknik olarak ABD’li rakibinden daha üstün olduğunu, 2013’ün ilk çeyreğinde piyasaya süreceği ürünlerle beraber pazar payını daha da artırabileceğini belirtti.

 

Samsung, 2013’ün ilk üç ayında Galaxy s4 akıllı telefon ve Galaxy Note 8 tablet ürünlerini tanıtmayı planlıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi