Samsung netbook geliştirmeyi durduruyor

Samsung netbook geliştirmeyi durduruyor
Samsung da strateji değişikliği

Şirket için bir yazışmadan dışarı sızan bilgiye göre, Samsung 2012 stratejisinde 10.1 inç serisi netbookları artık geliştirmeyeceğini bildirdi.

Bundan sonraki stratejilerinde 2012 yılı ve daha sonrası için ultrabook modelleri üzerinde durulacağını bildirdi. Intel in ultrabook konsepti üzerinde çalışması ve Hp, Acer gibi büyük PC üreticilerininde ardı ardına ultrabook modellerini tanıtmalarından sonra Samsung da 2012 yılında ultrabook modeliğini tanıtacağa benziyor.

Netbook konsepti artık yerini ultrabook lara bırakacağ benziyor. Tabi burda netbooklarında en önemli avantajı olan fiyat, ultrabooklar lehine dönene kadar.

Ultrabookları netbooklardan ayıran en temel özellikleri ise üzerindeki işlemcilerin hem hızlı ve güçlü hemde uzun süre pil ömrü sunabilmeleri ve klasik sabit diskler yerine, SSD ler ile beraber gelmeleri.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi