Samsung Galaxy Player 5.0

Samsung Galaxy Player 5.0
Yeni Samsung Galaxy Player 5.0 geniş ekranı ve işlemcisi ile dikkat çekiyor

Samsung'un popüler hale gelen bir diğer serisi Galaxy Player. 5 inch ekranıyla tableti andırıyor. Ancak fiyatı yüksek olduğu için tablet almanın daha mantıklı olduğunu düşünenler az değil. Samsung Galaxy Player serisi iPod Touch'a iyi bir cevap olmasının yanında bu telefon iPad'e de cevap niteliğinde.

Android 2.3 smartphone editinin özel sürümü bu cihazda mevcut. Multimedia özelliği ile iPod Touch, büyük ekranı ile iPad'le karşılaştırılabilir. Ancak Samsung iPod Touch'a cevap vermek için 4 sene kadar geç kalmış gibi gözüküyor. Göze batan bir diğer konu ise fiyatının yüksek olması: 269$.

Fiyatı benim için fark etmez diyorsanız özelliklerini anlatmaya geçebiliriz.

Cihazın bir önde bir arkada 2 kamerası var. GPS, Bluetooth, Google Play uygulamalarına tam bağlantı, Gmail uygulaması ve Google Talk mevcut.

Ses kalitesi bir çok eleştirmenden iyi not almış olsa da Samsung bundan daha iyisini yapmıştı. Ayrıca pause anında dikkatli dinlediğiniz zaman küçük bir tıslama kulağa geliyor. Ses seviyesi de fazla yüksek değil.

Galaxy Player'ın büyük parlak ekranı müthiş izleme açıları sağlıyor. Ancak ekran çözünürlüğü istenen düzeyde değil(800x480). İzleyebileceğiniz formatlarsa şunlar: DIVX, XVID, MPEG4, WMV.

Cihazın daha çok hitap ettiği kesim ise müzik dinlemekten ve oyun oynamaktan hoşlanan özellikle gençlerden oluşan kesim gibi gözüküyor. Tabi fiyatı hala problem çünkü bana kalırsa bu fiyattan daha ucuza bir iPad almak daha verimli ve mantıklı bir hareket olacaktır.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi