Samsung çift SIM kartlı Galaxy S Duos'u resmen duyurdu

Samsung çift SIM kartlı Galaxy S Duos'u resmen duyurdu
Samsung'un Galaxy S3'ün tasarım çizgisindeki yeni akıllı telefonu Galaxy S Duos, çift SIM kart özelliği ile dikkat çekiyor.

Akıllı telefon markaları gittikçe otomobil markalarına benzemeye başlıyorlar. Otomobil markaları genelde halk arasında bizlerin "yeni kasa" olarak tanımladığımız yeni tasarımlarını yaratıp, daha sonra her yeni modeli bu tasarıma göre yaparlar. Araçlarda değişen sadece boyutlar olur, görünüm aynıdır. Akıllı telefonlarda da Sony ve Samsung bu ilkeyi benimsemiş gözüküyorlar.

 

Xperia serisine Xperia S ile görünümü neredeyse aynı cihazlardan devam eden Sony'den sonra Samsung'un da yeni akıllı telefonlarının hepsi Samsung Galaxy S3'e benzeyecek gibi gözüküyor. Bunun ilk örneği de Galaxy S Duos.

 

Samsung Galaxy S Duos'un en dikkat çekici özelliği çift SIM kart desteği olması. Görsel olarak cihaz Galaxy S3'ün küçüğü gibi duruyor. Zaten görünüm dışında donanımı da bu şekilde. 1 GHz işlemci, 1500 mAh batarya, 4 GB dahili hafıza ve 5 MP kamera cihazın diğer özellikleri. Galaxy S Duos'un 800 x 480 piksel çözünürlüklü ekranı ise 4 inç. Cihaz Android 4.0 yüklü olarak satılacak.

 

Galaxy S Duos önümüzdeki ay tüm Avrupa'da satışa sunulacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi