Opel RAK e

Opel RAK e
Şehir trafiğinde sürücüsüne rahatlık yaşatacak elektrik motorlu küçük otomobil üretme yarışına Opel de katıldı. Etkileyici performans verilerine sahip olmayan Opel RAK e'nin görünüşüyse dikkat çekici. Aracın ismi, 1920'li yıllarda üretilen ve zamanının hız rekorlarını kıran roket motorlu prototip otomobil serisinden geliyor.

Şehir trafiğinde sürücüsüne rahatlık yaşatacak elektrik motorlu küçük otomobil üretme yarışına Opel de katıldı. Etkileyici performans verilerine sahip olmayan Opel RAK e'nin görünüşüyse dikkat çekici. Aracın ismi, 1920'li yıllarda üretilen ve zamanının hız rekorlarını kıran roket motorlu prototip otomobil serisinden geliyor.Keskin hatlara sahip tasarımı oldukça fütüristik olan otomobilin kabini bir savaş uçağında olduğu gibi tasarlanarak görüş açıları maksimize edilmiş. İç mekanı iki kişilik olan otomobilde kullanılan parçalardan bazıları motosiklet dünyasından tanıdık.49 beygir maksimum güç üretebilen bir elektrik motoruyla donatılan aracın maksimum sürati 120 km/s olarak açıklanırken 0'dan 100 km/s sürate ulaşma süresinin yaklaşık 13 saniye olduğu açıklandı. 5 kWh kapasiteli pilleriyle 100 km menzil sunan aracın ağırlığı 380 kg.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi