Online bilgi yedekleme nasıl yapılır?

Online bilgi yedekleme nasıl yapılır?
Online yedekleme için ihtiyaç duyabileceğiniz hizmet sağlayıcıları...

Yedeklemek hayat kurtarır. Donanımsal ya da yazılımsal problemlerin ne zaman başımıza geleceği belli olmaz. Bilgilerinizin bir anda uçup gitmesi an meselesi bu tip sorunlarda. Gerek kişisel gerekse işle alakalı dökümanlarınızın uçup gitmesi sizi zor durumda bırakır. Bunların başınıza gelmemesi için çeşitli yöntemler var. Bunlardan en sağlamı bence online olarak yapılan yedekleme; bu sayede hem bilgilerinize internetin olduğu her yerden ulaşabilirsiniz hem de olası bir sıkıntıdan korunmuş olursunuz.

İşte bu işi yapabileceğiniz profesyonel firmalar;

-Data Deposit Box ya da KinectD; GB üzerinden ücretlendiren ve bir hesaba birden fazla makina bağlayabileceğiniz bir hizmet sağlayıcı.

-IDrive; Aylık ücretlendirilen bir servis, bir hesaba toplam 5 bilgisayar bağlayabilmektesiniz ancak Mac ve Windows'ları karıştıramazsınız.

-MozyHome 2.0; Yıllık ücretlendirilen bir hizmet, tek hesap tek bilgisayarı desteklemekte ve sadece sabit diskleri yedekleyebilmektesiniz.

Bunlar dışında;

-CloudBerry Online Backup

-EZStash

-SoSure

-Spare Backup

-Memopal

kullanabileceğiniz hizmetler arasında.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi