Nokia'dan tablet atağı...

Nokia'dan tablet atağı...
Uzun süredir çıkıp çıkmayacağı merak konusu olan Nokia Tablet'ler yakında geliyor...

Digitimes'ın haberine göre Nokia'nın, Windows 8 ile çalışan tabletleri 2012 yılının son çeyreğinde piyasaya süreceği iddia ediliyor. Haberde, tabletin ekran boyutunun 10 inç olacağı ve ARM bazlı çift-çekirdekli Qualcomm işlemciden güç alacağı belirtiliyor. Cihazların Compal Electronics tarafından üretileceği ve ilk etapta 200 bin ünitelik bir üretim yapılacağı yer alıyor.

Digitimes'ın gelecek cihazları tahmin etme geçmişi ortalamanın üzerinde bir başarı kaydına sahip. Fakat konu Nokia'nın Windows 8 tabletleri olunca, söylentiden daha fazlası gerekiyor. Nokia, akıllı telefonlarında Windows Phone'a ağırlık veriyor; yani Windows 8 ile çalışacak bir tablet çıkarması da oldukça mantıklı. Nokia'nın tabletlerinin piyasadaki diğer tabletlerden farkı ne olacak belli olmaz fakat Lumia serisiyle yakaladığı ivme, tabletlerini de olumlu etkileyebilir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi