Nokia'dan sürpriz!

Nokia'dan sürpriz!
Nokia Lumia 820 sahibiyseniz, kendi özel kapak tasarımınızı yapabilirsiniz.

Nokia, Lumia 820 akıllı telefonlar için kendi arka kapak tasarımını yapmak isteyen kullanıcılar için üç boyutlu yazıcı şablonları yayınladı. Şablonları izleyen kullanıcılar, kendi arka kapak tasarımlarını yapıp, üç boyutlu yazıcıdan çıkartabilecek. Böylece kullanıcılar, piyasada bulunan tasarımlar arasından tercih yapmak zorunluluğundan kurtulup, dünya üzerinde bir eşi daha olmayan kendi özel kapak tasarımlarını yapabilecek.

 

Üç boyutlu yazıcılar, inanılmaz detaylı tasarımları sağlam bir şekilde üretecek teknolojik seviyeye ulaşmış durumda. Ama yazıcıdan çıktı almak henüz çok kolay değil. Türk kullanıcıların yaşadığı kentte üç boyutlu yazıcı hizmeti bulabileceklerini pek sanmıyoruz. Bu durumda yapılabilecek tek şey Shapeways türü bir hizmetten faydalanarak, tasarım şablonunu gönderip, yazıcı çıktılarını beklemek. İşte Nokia'nın kullanıcıların hizmetine sunduğu şablonlar tam da burada işe yarıyor. Şablonları kullanarak, istenen renk, biçim ve dokuya sahip arka kapağı tasarlamak mümkün.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi