Nokia Lumia, iPhone'u geçti

Nokia Lumia, iPhone'u geçti
Nokia'nın Lumia'sı, satışlarda iPhone'u ezip geçti!

Lumia'nın piyasaya çıkışta beklenen başarıyı gösteremediği söylense de, Strategy Analytics araştırma şirketinin yayınladığı bir rapora göre Nokia'nın yeni cihazının çıktıktan sonraki ilk üç çeyrekte yakaladığı satış rakamları, iPhone'un aynı dönemdeki satışlarından daha iyi olduğunu gösterdi.

 

Nokia'nın bugüne dek 6,9 milyon Lumia sattığını tahmin eden şirketin analistlerinden Neil Shah şöyle diyor: "iPhone 2007'de piyasaya çıkışını takip eden ilk üç çeyrekte 3.7 milyon sattı. 2009'da da Samsung aynı şekilde sadece 1.3 milyon Android cihazı sattı. Bu nedenle bu başlangıç Nokia ve Microsoft için ümit verici olabilir."

 

Bu rakamlar doğru olmasa bile gözardı edilmemesi gereken bir unsur var; o da akıllı telefon pazarının 2007'ye göre artık çok daha büyük ve rekabetçi olduğudur. Yayınlanan rapor, iPhone 5'in piyasaya sürülmesinden sonra Nokia'nın Lumia ile yakaladığı hızı sürdürebilmek için etkileyici bir harekette bulunması gerektiğinin altını çiziyor. Nokia da bunun farkında olmalı ki bu yılın sonbahar aylarında ve gelecek yıl ilkbaharda çok iyi ürünler piyasaya süreceğini şimdiden duyuruyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi