Nokia Lumia 928 sızdı!

Nokia Lumia 928 sızdı!
Nokia Lumia 928'e ait olduğu söylenen ilk görüntüler internete düştü!

Nokia'nın öncelikli olarak Amerikan Verizon firması için tasarladığı Lumia 928'e ait ilk görüntüler ve bilgiler internete düştü. Firmanın Windows Phone işletim sistemli model yelpazesinin yeni lideri olacağı tahmin edilen telefonun önümüzdeki günlerde piyasaya sürülmesi bekleniyor.
 
Daha önce, sonradan doğru olduğu anlaşılan pek çok söylentiye kaynaklık etmiş olan @evleaks sitesinin bildirdiğine göre telefon büyük oranda Lumia 920'in geliştirilmiş hali olacak. 1,5 GHz hızındaki çift çekirdekli işlemci, 1 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza gibi özelliklerde bir farklılık yok. Ancak Nokia IPS LCD ekranı OLED ile değiştiriyor. Ayrıca yeni modelde 8 megapiksel çözünürlüklü PureView kamera Xenon flaşla destekleniyor.
 
Lumia 928'le ilgili söylentiler ilk duyulduğunda telefonun alüminyum kasaya sahip olacağı iddia edilmişti. Ancak bu iddia kısa sürede yalanlandı. Telefon bildiğimiz polikarbonat kasaya sahip olacak. Telefonun ABD sınırları dışına çıkıp çıkmayacağı şimdilik gizemini koruyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi