Nokia Lumia 720 Türkiye’de!

Nokia Lumia 720 Türkiye’de!
Nokia Lumia ailesinin yeni üyesi Lumia 720 Türkiye’de satışa çıktı!

Nokia Lumia ailesi her geçen gün büyüyor! Ailenin son üyesi Nokia Lumia 720, şık ve ince tasarımına ek olarak görüntülemede, ücretsiz müzikte ve HERE haritalarında yaptığı son teknolojik yeniliklerle geliyor!

 

Nokia Lumia 720, son teknolojik yenilikleri ve tarzıyla sosyal açıdan aktif kitlelerin gözdesi olacak. Şık tasarım dili ve inceliğiyle öne çıkan Nokia Lumia 720, son teknoloji kamera lensleri ve deneyimini, Nokia’nın en son müzik ve navigasyon deneyimlerinin yanı sıra Windows Phone 8’in eşsiz entegre sosyal deneyimi ile birlikte sunuyor. 

 

Aktif sosyal yaşamlar süren kullanıcılar için tasarlanan Nokia Lumia 720, muhteşem Carl Zeiss lensini Nokia’nın gece ya da gündüz olsun, daima net fotoğraflar çekmeyi sağlayan, f1.9 diyafram açıklığıyla birleştiriyor. Ayrıca HD kalitesindeki 1.3 megapiksel geniş açılı lensi ile Nokia’nın en iyi performanslı ön yüz kamerasını da içeriyor ve gerek arkadaşlarla grup fotoğrafları çekerken, gerek Skype’ta görüntülü konuşma yaparken mükemmel bir deneyim yaşatıyor.

 

Göz dolduran renklerde üretilen Nokia Lumia 720, Nokia’nın ödüllü yekpare gövde tasarımının pürüzsüz ve şık bir yorumu; hem kullanımı kolay hem de kalabalık içinde hemen göze çarpıyor. Süper hassas dokunmatik özelliğiyle kıvrımlı 4.3 inç Clear Black Ekran, son derece tepkisel bir deneyim sunuyor. Bunun yanı sıra mühendislik çalışmaları sayesinde parlak koşullarda ve daha geniş görüş açılarında üstün performans gösteriyor. Opsiyonel kablosuz şarj kapağı, şarj etme deneyimini basitleştirerek Nokia Lumia 720’de gelişmiş biçimde daha da ileriye taşıyor.

 

Nokia Lumia 720 ayrıca HERE Maps, sokak sokak ücretsiz navigasyonu mümkün kılan HERE Drive ve HERE Transit dahil olmak üzere, tam HERE uygulama çözümleriyle geliyor.

 

Nokia Lumia 720, 12 milyondan fazla şarkıya abonelik gerektirmeden ve ücretsiz bir şekilde erişme fırsatı sunan Nokia Mix Radio servisi ile birlikte geliyor. Bu ücretsiz servis sayesinde en sevilen sanatçıların listelerini oluşturmak ve çevrimdışı dinlemek için dört listeye kadarını indirmek de mümkün.

 

Windows Phone 8 işletim sistemine sahip Nokia Lumia 720, en sevilen çalma listelerini ya da HERE rotalarını doğrudan başlangıç ekranında görebilme seçeneğine de sahip. Boyutları ayarlanabilen Canlı Kutucuklar, arkadaşlarla bağlantıda kalmanın kolay bir yolunu sunan Kişiler ve Windows Phone panorama tasarımına dayanan eşsiz uygulama deneyimleri ile Windows Phone 8 daha kişisel bir akıllı telefon deneyimi sunuyor.

 

Nokia Lumia 720, Türkiye’de tavsiye edilen perakende satış fiyatı olan 999 TL’den satışa sunuluyor.

 

Nokia Lumia 720 
İşletim sistemiWindows Phone 8
HERE lokasyon ve harita servisiÜcretsiz global HERE Haritalar, ücretsiz bölgesel HERE Sürüş ve ücretsiz HERE Transit (veri ücretlendirmesi söz konusu olabilir)
Ekran4.3” ClearBlack WVGA LCD, 2.25 D Gorilla Glass 2, Tırnak ve eldiven kullanımı için süper hassas dokunmatik
Pil2000 mAh pil + Opsiyonel Nokia Kablosuz Şarj Kapak Aksesuarı
İşlemci1.0 GHz Çift Çekirdek Snapdragon S4
KameraArka: 6.7 MPIX, BSI, F1.9, Oto-Fokus, Carl Zeiss, LED flaş, HD 720p @ at 30 fps
Ön: Skype HD geniş açı (1.3Mpiksel)
Bellek512 MB RAM
8GB yığınsal bellek 
64GB’a kadar mikro SD kart desteği
7GB ücretsiz SkyDrive depolama

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi