Nexus 4, Turkcell'de!

Nexus 4, Turkcell'de!
Google Nexus 4 Turkcell'de satışa sunuldu.

Turkcell ve LG, Google'ın Nexus serisinin en yeni üyesi Nexus 4'ü Türkiye'de avantajlı fiyatlarla tüketicilerin beğenisine sundu. Nexus 4'e, Turkcell İletişim Merkezleri ve anlaşmalı zincir mağazalardan Gold Plus tarifesine ek olarak 24 ay boyunca ayda 49 liraya sahip olunabilecek.

 

Özel bir donanım tasarımına sahip Nexus 4, beğenilen Google uygulamaları ve güncel Android işletim sistemi (JellyBean v4.2) ile kullanıcıya ulaşıyor. Nexus4'ün sahip olduğu 8MP kamerası, Photo Sphere özelliğiyle farklı açılardan 360 derece çekim yapılmasına olanak tanıyor. Ayrıca fotoğraflar anında yükleme özelliğiyle çekim sonrası kendiliğinden kaydediliyor ve böylece kaybolmuyor. Zerogap Touch teknolojisi ile desteklenen 4.7 inç 1280x768 çözünürlüklü True HD IPS Plus ekrana sahip telefon, yüksek kalitede görüntü sunuyor.

 

Nexus4, hız ve performansı artıran Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemciyle geliyor. Böylece internet kullanımı ve uygulamalar arasında dolaşım daha rahat hale geliyor. En yeni Google uygulamalarını barındıran Nexus4, dahili Yakın Alan İletişimi (NFC) sayesinde kullanıcılarına temassız işlem imkanı da sağlıyor.

 

Turkcell aboneleri, Nexus4'e tarifeye ek ya da internet paketi ile sahip olabilecek. Cihazı peşin almayı tercih eden Turkcell'liler için 3 ay boyunca 250 MB internet paketine ücretsiz sahip olma imkanı bulunacak.

 

Nexus4 'ün Teknik Özellikleri:

 

İşlemci: 1.5GHz çift çekirdek Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemci

İşletim Sistemi: Android 4.2, Jelly Bean 

Bağlantı seçenekleri: 3G (WCDMA), HSPA+ 

Ekran: 4.7-inç WXGA True HD IPS Plus (1280 x 768 piksel) 

Hafıza: 16GB 

RAM: 2GB 

Kamera: 8.0MP arka / 1.3MP HD ön 

Pil: 2,100mAh Li-Polymer (gömülü) / Konuşma Süresi: 15.3 saat / Standby: 390 saat 

Ebat: 133.9 x 68.7 x 9.1mmAğırlık: 139g

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi