Mobile internet kullanımı giderek artıyor.

Mobile internet kullanımı giderek artıyor.
Türkiyede mobile internet kullanımı %63'e ulaştı.

Tüketici Trend Araştırması'nın açıkladığı son verilere göre, 16 yaş ve üstündeki internet kullanıcılarının yüzde 63'ü İnternet'e cep telefonlarından erişiyor. İnterneti günlük hayatımızda kullanım oranımız ile ilgili verdikleri bilgi ise şöyle. İnternet'te günde bir saatten fazla vakit geçirenlerin oranı ise yüzde 58,9 olarak belirlendi. Bu çok ciddi bir rakam, daha önce sitemizde size GDOL'den bahsetmiştik. Günlük yaşamındaki işlerinin büyük bir kısmını internet üzerinden gerçekleştiren bir nesil var artık ve bunu yaparken mobile interneti kullanıyor olmları işlerini büyük ölçüde kolaylaştırıyor.

3G'nin türkiyedeki kullanımının arttığı ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yeni iPad'in Türkiye'de satışa başlaması ile bütün gözler GSM oparatörlerine çevrildi. 4G'nin ne zaman Türkiyede kullanıma başlayacağı ile ilgili haberleri yakından takip ediyor olacağız ve ilk elden sizlerle paylaşacağız.

İnterpromedya'nın yaptığı Tüketici Trend Araştırmasının sonuçlarından daha ayrıntılı sonuçları ise şöyle;

En son Ocak 2012'de yapılan araştırmada yüzde 53'ü erkek, yüzde 47'si kadın olurken, üniversite mezunlarının oranı yüzde 33,5 lise mezunlarının yüzde 41,3 ilköğretim mezunlarının ise yüzde 25,3 olan araştırma grubu, İnternet'i kullanıyor musunuz? sorusuna yüzde 80 "Evet" cevabı verdi. Cep telefonu kullanıyor musunuz? sorusuna ise yüzde 94 oranında "Evet" dendi. Araştırmada İnternet'e cep telefonundan bağlananların oranı ise yüzde 63 olarak belirlendi. 

İnterneti nekadar kullandıklarının incelendiği araştırmada, günde bir saatten fazla İnternet kullananların oranı yüzde 58,9 olurken, bir saatten daha az kullananlar yüzde 18, haftada birkaç defa kullananlar yüzde 15,7, haftada bir kullananlar yüzde 3,4, daha seyrek kullananların oranı ise yüzde 4 olarak sonuçlara yansıdı.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi