Millenicom a BTK dan soruşturma!

Millenicom a BTK dan soruşturma!
Çalışmalarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 13. maddesi çerçevesinde Millenicom Telekomünikasyon Hizmetleri AŞ hakkında soruşturma açılması ve ilgili birim olarak Tüketici Hakları Dairesi Başkanlığının görevlendirilmesi hususlarına karar verilmiştir.

Millenicom Telekomünikasyon Hizmetleri AŞ’den taahhüt kapsamında hizmet alan abonelerin taahhüt süresinin bitiminden önce aboneliklerini sona erdirmeleri durumunda, kendilerine uygulanan cezai şartların 13.04.2011 tarih ve 2010/DK-10/233 sayılı Kurul Kararı’na uygun olarak hesaplanıp hesaplanmadığının ve tüketici mağduriyetlerinin kapsamının tespit edilebilmesini, abonelik sözleşmelerinde mevzuat gereği bulunması gereken hususların yer alıp almadığının belirlenebilmesini ve konunun daha detaylı bir şekilde incelenebilmesini teminen “Elektronik Haberleşme Kanunu”nun 4. maddesinin 1. fıkrasının (b) bendi, 6. maddesinin 1 inci fıkrasının (c) bendi, 12. maddesinin ikinci fıkrası ve aynı Kanunun 59. maddesi, “Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği”nin 8. ve 14. maddeleri ile Telekomünikasyon Kurumunun Denetim Çalışmalarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 13. maddesi çerçevesinde Millenicom Telekomünikasyon Hizmetleri AŞ hakkında soruşturma açılması ve ilgili birim olarak Tüketici Hakları Dairesi Başkanlığının görevlendirilmesi hususlarına karar verilmiştir.

http://www.tk.gov.tr/mevzuat/kurul_kararlari/dosyalar/2011%20DK-14-518.pdf

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi