Microsoft'dan yeni bir hamle

Microsoft'dan yeni bir hamle
Microsoft'un Xbox Live servisi iOS ve Android için hazılanıyor

İş arama sitelerinin bir tanesinde Microsoft tarafından verilen iş ilanında; Xbox Live platformu için çarpraz platformlarda, iOS, Android gibi, uygulama geliştirmesi için bir pozisyon ilanı girildi. Bu hamle ile Microsoft diğer popüler platformlar üzerinde kendi servisi olan ve Xbox, Windows Phone 7 ve muhtemelen Windows 8 ile de entegre olacak Xbox Live oyun platformunu genişletmeyi düşünüyor.

Xbox 360 ile oldukça başarılı satış rakamlarına ulaşan Microsoft bu hamlesi ile diğer platformlarda da kendi servisini genişletirse süphesiz oldukça büyük kitlelere ulacaktır ve platformalar arasında kullanıcıların online olarak oyun oynamasına imkan sağlayacaktır.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi