Microsoft, Windows işletim sistemi için App Store açıcak

Microsoft, Windows işletim sistemi için App Store açıcak
Microsoft kendi masaüstü uygulamarını satacağı online uygulama mağazası açacağını duyurdu.

Artık herkes mobil uygulama mağazalarına alışmıştır. Akıllı telefonlarımıza bir uygulama yüklemek istediğimiz zaman, iOS tarafında Apple App Store, Android tarafında da Android market akıllı telefon kullanıcılarının hizmetinde. Diğer platormlar içinde benzer uygulama mağazaları elbette bulunmakta. Hatta Android tarafında bağımsız olarak google uygulama mağazasının dışındaki uygulama marketlerini de kullanmak mümkün olmakta. 

Uygulama mağazaları popülarliğini o kadar arttırdı ki bu ay içerisinde android marketten 10 milyarıncı uygulama indirilmiş oldu. Çok kısa zamanda bu hızlı gelişimini android ortaya koymuş oldu.

Mobil cihazlar için uygulama mağazası konseptini geliştiren Apple geçen yıl kendi işletim sistemi olan MacOS içinde benzer bir online mağazayı hizmete açmıştı. Aradan bir yıl geçtikten sonra Microsoft da Windows 8 işletim sistemi için benzer bir online mağaza konsepti ile karşımızda olacak. Açıklanan bilgilere göre önümüzdeki şubat ayında Windows 8 in beta versiyonu duyurulduktan sonra mağazanın açılışıda gerçekleşecek.

Uygulama geliştiricileri Windows 8 için uygulama geliştirmeye teşkvik edebilmek için, geliştiricilerin daha çok gelir elde edecekleri bir model üzerinde çalışmakta.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi