Microsoft Outlook 2010'da ileti izleme ayarları nasıl yapılır?

Microsoft Outlook 2010'da ileti izleme ayarları nasıl yapılır?
Gönderdiğimiz e-mailler hakkında okundu ya da iletildiğinin bilgisini nasıl elde ederiz?

E-mail gönderirken, gönderdiğimiz mailin ulaşıp ulaşmadığı bilgi ya da okunup okunmadığı bilgisi işimize oldukça yarayan bir bilgi olmuştur. Özellikle çalışan insanlar gönderdikleri e-maillerin akıbeti hakkında bilgi alabilmeleri büyük önem taşımakta.

Bir çok insanın kullandığı Microsoft'un e-mail yönetim uygulaması olan Outlook 2010 iletilerin izlenmesi ayarlarının nasıl yapılacağını size anlatacağım.

Öncelikle hatırlatmakta fayda var bahsedeceğimiz tüm ayarlar Outlook 2010 üzerinde gerçekleştirilmiştir. Outlook'un farklı versiyonlarında bu ayarlar farklılık gösterebilir. Bahsettiğimiz menüler farklı yerlerde bulunabilir.

Öncelikle Outlook 2010 açıyoruz ve aşağıdaki ekran resminde sarı ile vurgulanmış yolu izliyoruz.

techcekirdek.com

Yukardaki ekrandaki Seçenekler butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki ekrana ulaşıyoruz.

techcekirdek.com

Ekranınıza direk olarak Posta ayarlarının seçildiği kısım gelmeyecektir. Posta butonuna bastıktan sonra yukardaki ekrana geleceksiniz ve sağ taraftaki kaydırma çubuğunu sarı ile vurguladığım metinleri görene kadar aşağı doğru indirin.

Başlıktan da anlaşılacağı gibi İzleme seçeneği e-maillerin gönderilirken ya da gelen mailler için yapılabilecek ayarları içermektedir.

Yukardaki İzleme seçeneğindeki ayarları kullanarak; gönderdiğimiz e-mail okunduğu zaman bize otomatik olarak bilgi gelmesini, e-mailimiz ulaştığında bize bilgi gelmesini (mailin ulaşması ve okunması arasındaki fark e-maile tıklandığında ve outlook tarafından e-mail okundu olarak işaretlendiğinde e-mail okundu bildirimi bize gelecektir) sağlayabiliriz.

Eğer istersekte bize gelen mailler hakkın karşı tarafa aynı şekilde bilgiyi otomatik olarak vermek içinde gerekli ayarları İzleme bölümünden yapabiliriz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi