Microsoft logosunu değiştirdi!

Microsoft logosunu değiştirdi!
Microsoft, 25 yıldır hiç vazgeçmeden kullandığı logosunu sonunda değiştirdi.

Bu sene hemen hemen tüm ürünlerinde değişikliğe giden Microsoft firması, bu değişikliklere logosunuda ekledi. Logonun yeni bir dönemi temsil ettiği anlatılıyor.

 

Şirketin YouTube kanalında yayınlanan bir video ile resmi olarak duyurulmuş olan logo, eski logonun "agresif" havası yerine daha yumuşak bir izlenim veriyor.

 

Microsoft'un kendi yazı tipi olan Segoe ile hazırlanan yeni logoda, eskisi ile tek bir ortak nokta var; o da f ve t harflerinin yine birbirine yapışık olması. Logonun en can alıcı noktası ise, tabii ki 4 renkli kareden oluşan ve yeni Windows logosunu andıran sembol.

 

Microsoft sözcüsü Jeff Hansen, logodaki renkli karelerin, Microsoft'un farklı ürün gruplarını sembolize ettiğini söylüyor. F ve t harflerinin neden yine bitişik olduğunu ise, "yeni logo ile hem geleceğe bakışımızı, hem de geçmişe bağlılığımızı göstermek istiyoruz" dedi.

 

Aslında Segoe yazı tipi hazılanmış Microsoft markası, Ağustos ayının başlarında, pek çok yeni Microsoft donanımı üzerinde boy göstermişti. Ancak Microsoft o zaman yaptığı açıklamada, bunun yeni bir logonun işareti olmadığını duyurmuş, sadece kendi yazı tiplerini kullanmayı tercih ettiklerini ilan etmişti.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi