Microsoft dokunmatiğe fena taktı!

Microsoft dokunmatiğe fena taktı!
Microsoft'un Perceptive Pixel'i satın alma süreci tamamlandı.

Microsoft'un daha önce satın aldığını duyurduğu çoklu dokunuş konusunda uzmanlaşmış olan Perceptive Pixel'in satın alma sürecinin tamamlandığı kamuoyu ile paylaşıldı. Ancak Microsoft, çoklu dokunmatik arayüzlerinin araştırılması, geliştirilip üretilmesi gibi işlere imza atan Perceptive Pixel'le neler yapacağını ve anlaşmaya dair detayları açıklamamıştı. Şu an için bilinen tek şey ise Perceptive Pixel CTO'su Jeff Han'ın Office bölümünün lideri pozisyonunda olacağı.

 

Perceptive Pixel'in satın alma işlemi hakkında açıklama yapan Microsoft Office biriminin genel müdürü Giovanni Mezgec, prosedürün tamamlandığını ve Perceptive Pixel'in Microsoft ailesine katıldığını duyurmaktan ötürü heyecanlı olduğunu ifade etti. Perceptive Pixel'in birimlerine katılmalarının kendilerini çok mutlu ettiğini dile getiren Mezgec, Perceptive Pixel'in donanım, yazılım ve geniş çözümlerdeki uzmanlığının kendilerine artı değer katacağını da belirtti.

 

Perceptive Pixel'in dokunmatiğine dair detayları şirket şöyle açıklıyor: "PPI'nin dokunmatiği, ekran kalemi ve parmakla yapılan dokunuşları birbirinden ayırma özelliğine sahip. Bir yandan kalemle ekrana bir şeyler çizerken, diğer yandan elinizle ekranda yer alan simgeleri istediğiniz gibi oynatabilirsiniz. Bunların yanında söz konusu teknoloji avuç veya dirsek dokunuşlarını reddettiği için, ekran üzerinde iş yaparken el ve kol ağrısı çekme olasılığını da ortadan kaldırıyor."

 

Perceptive Pixel'in uzmanlaştığı büyük dokunmatik ekranlar, birden fazla dokunuşu algılamasının yanı sıra; üzerinde sivri uçlu ve keçeli kalemle yapılan enlem/boylam, uzaklık, zaman/derinlik ve çeşitli koordinasyon hesaplamaları için kullanılabiliyor. Ayrıca, şirket tarafından üretilen bu ekranlar özel kalemler ile kullanılabiliyor. Microsoft'un bu teknolojiyi daha küçük bir ekrana uygulaması ve gelecek nesil Surface tabletinde kullanması bekleniyor.

 

Bakalım Microsoft ve Perceptive Pixel birleşmesiyle önümüzdeki günlerde ne gibi teknoloji ürünleri ortaya çıkacak bekleyip göreceğiz.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi