Metal Detector

Metal Detector

Metal Detector temel olarak magnetik alanı ölçen bir uygulama. Bu uygulama sayesinde ortamdaki metalleri bulabilirsiniz. Uygulama magnetik alanı akıllı telefonunuzun içinde bulunan magnetik sensör aracılığı ile ölçer ve ekranda bunun sayısal değerini gösterir. Doğada magnetik alanın değeri 49μT(militesla)dır. Bunun üstündeki alanda metal yoğunluğu fazlalaşmaktadır.

Uygulama sayesinde duvar içindeki elektrik hattının tesbitini bile yapabilirsiniz. Kullanımı gayet basit yükleme işleminden sonra sadece uygulamayı çalıştırmanız yeterli olacaktır. Uygulama cihazınızın üzerindeki koruyucu kılıf ya da sensörden kaynaklanacak sıkıntılardan ötürü iyi çalışmayabilir. Cihazınızın koruyucu kılıfını uygulamayı kullanırken çıkarmanız faydalı olacaktır. Uygulamanın kullanımı için aşağıdaki video yardımcı olacaktır. Uygulamanın ekran görüntülerini ise galeride bulabilirsiniz.

2
3
4
5

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi