Lenovo X1 Carbon Ultrabook geliyor

Lenovo X1 Carbon Ultrabook geliyor
Dizüstü üreticilerinden Lenovo, X1 Carbon Ultrabook modelini piyasaya süreceğini duyurdu.

Lenovo, Mayıs ayında resmen duyurduğu ThinkPad X1 Carbon ultrabook modelini 21 Ağustos'ta piyasaya süreceğini açıkladı. En hafif iş odaklı bilgisayar olarak nitelendirilen Carbon'a gayet şık bir tasarım eşlik ediyor. Donanım özellikleri ve ölçülerinin yanı sıra görünüşüyle de tüketicinin beğenisini kazanması bekleniyor.

 

Yeni dizüstünün özelliklerine göre 1.399 dolar ile 1.899 dolar arasında değişen fiyatlarda olacağı bildirildi. Müşteriler ihtiyaçlarına göre 1.7 GHZ'lik Intel Core i5 işlemci ve 128 GB SSD'yi seçebilirken işlemciler 1.8'lik i7 ve 2.0'lık i7 gibi alternatifleri de tercih edebilecek. Ayrıca bütün modellerin 3G ile uyumlu olan alternatifleri de mevcut.

 

1600 x 900 çözünürlükte ekran ve 4 GB'ye kadar RAM bellek ve Windows 7 Profesyonel gibi özellikler ise hangi fiyata xhangi modeli alırsanız alın standart olarak geliyor.

 

18 mm inceliğindeki X1 Carbon Ultrabook hava kadar hafif olabilecek nitelikte. Ayrıca yeni modelin en önemli özelliklerinden birisi de bataryasının yüzde 80'inin yaklaşık 30 dakikada dolabiliyor olması kullanıcılar için büyük bir avantaj.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi