Karşınızda 5 milimlik iMac!

Karşınızda 5 milimlik iMac!
ABD'li teknoloji devi Apple iPad Mini ile beraber yeni nesil iMac'i de tanıttı.

Yeni nesil masaüstü bilgisayar özellikle ince tasarımıyla dikkat çekiyor. Sadece 5 milimetrelik kalınlıktaki yeni nesil iMac 27 inçlik 2560 x 1440 piksel çözünürlüklü ve 21,5 inçlik 1920 x 1080 piksel çözünürlüklü olmak üzere iki modelle piyasaya sürülüyor.

 

 

21.5 inçlik model Kasım ayında ABD'de 1.299 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Aralıkta piyasaya sürülecek 27 inçlik model ise 1.799 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak. Yeni nesil iMac'ler standart olarak 1 terabayt  tercihe göre 3 terabayt büyüklüğe kadar sabit diske sahip olacak. Arka aydınlatması sayesinde bir önceki nesil iMac'lere göre ekranı ışığı yüzde 75 daha az yansıtacak.

 

 

Yine tercihe göre Apple'ın sabit disk ve flash sürücüyü birleştiren Fusion Drive teknolojisi iMac'lerde yer alacak.  Fusion Drive, 128 GB flash sürücüye ve 1(veya 3) terabayt sabit diski bünyesinde bulunduran bir hibrid disk.

 

 

21.5 inçlik model Nvidia GeForce GT 640M ya da 650M grafik işlemciye, 27 inçlik model ise GeForce GTX 660M, GTX 675M veya GTX 680M grafik işlemciye sahip olacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi