Jimdo'nun Yenilikçi iOS Uygulaması Jimdo-App Kullanıma Sunuldu!

Jimdo'nun Yenilikçi iOS Uygulaması Jimdo-App Kullanıma Sunuldu!
Dünya çapında 8 milyondan fazla kullanıcısı olan Jimdo, yeni uygulaması Jimdo-App ile artık mobil iOS cihazlarından da Jimdo sitelerini düzenleme imkanını sunuyor.
Pratik site kurma arayüzü Jimdo, masaüstü sürümünden sonra iOS cihazları ile de site oluşturmayı ve düzenlemeyi mümkün kılan yeni uygulamasını kullanıma sundu. Apple Store’dan ücretsiz indirilebilecek uygulama sayesinde kullanıcılar herhangi bir teknik bilgiye sahip olmadan, diledikleri yer ve zamanda mobil cihazları ile siteleri üzerinde çalışabilecekler. 
 
Mobil İletişimde Yeni Adım
Mobil internet kullanımı tüm dünyada ve Türkiye'de hızlı bir şekilde artıyor. Uluslararası basında yayınlanan habere göre, dünya çapındaki internet trafiğinin %13'ü mobil cihazlardan geliyor. 1 Yapılan bir diğer araştırmaya göreyse Türkiye, gelişmekte olan ülkeler arasında akıllı telefon ile internet erişim oranında, %91 ile başı çekiyor. 2 
 
Bunun yansımasını Jimdo’nun site ziyaret istatistiklerinde de görmek mümkün - halihazırda tüm dünyadan Jimdo sitelerine yapılan ziyaretlerin yaklaşık %20'lik kısmı akıllı telefonlardan, %7'lik kısmı ise tabletler üzerinden gerçekleşiyor.
 
Bir yenilik olarak mobil uygulamayı neden geliştirdiklerini anlatan şirket kurucularından Fridtjof Detzner “Jimdo’nun zaten çok kapsamlı bir masaüstü sürümü mevcut, bu uygulama ile ürünü bir adım daha da ileri taşıyoruz. Farklı platformları destekleyen yeni uygulamamız sayesinde kullanıcılarımız nerede, ne zaman ve hangi cihazla sitelerini düzenleyeceklerine esnek bir şekilde karar verebiliyorlar.“ şeklinde yorum yaptı.
 
Uygulama sayesinde kullanıcılar, iş ortakları ile toplantıları esnasında, seyahet ederken ya da hava alanında beklerken, sitelerine erişip en son güncellemeleri anında aktarabilecekler. Diledikleri resim ve metinleri sitelerine ekleyebilecekleri ya da güncelleyebilecekleri gibi, site ziyaret istatistiklerine göz atabilecekler ve hatta, uygulama ile sıfırdan yeni site oluşturabilecekler. Jimdo-App, Türkiye pazarında benzer özelliklere ve platform çeşitliliğine sahip olan başka bir uygulamanın bulunmaması sebebiyle, pisadaki bir boşluğu da dolduruyor. Jimdo’nun alamet-i farikası olan anlaşılır ve pratik arayüzü de, uygulamada korunmuş; kullanıcılar site üzerinde düzenlemek istedikleri içeriklerin sadece üzerine tıklayarak, diledikleri şekilde değiştirebiliyorlar veya birkaç tık ile yeni içerik ekleyebiliyorlar. Yapılan güncellemeler ise anında site üzerinde online olarak görüntülenebiliyor.
 
Fridtjof Detzner bu uygulama ile beklentileri karşılayacaklarına inandıklarını belirtirken "Kullanıcılarımız zaten böyle bir uygulamayı istiyorlardı. Hatta 250.000 civarı kullanıcı, sitelerini akıllı telefon ya da tabletleri ile düzenlemek için Jimdo'yu kullanıyorlar bile.“ şeklinde ekliyor.
 
Jimdo-App uygulaması 12 Eylül 2013 itibariyle App-Store’dan ücretsiz indirilebilecek.
 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi