İşte PlayStation’ın en iyilerini bir araya getiren oyun: All-Star Battle Royale

İşte PlayStation’ın en iyilerini bir araya getiren oyun: All-Star Battle Royale
PlayStation All-Star Battle Royale, bu yılın sonuna doğru piyasaya çıkması bekleniyor. Yıllardır oyun severlerin favorisi olmuş kahramanları dört kişi oynanabilecek bir dövüş oyununda buluşturacak

PlayStation All-Star Battle Royale, bu yılın sonuna doğru piyasaya çıkması bekleniyor. Yıllardır oyun severlerin  favorisi olmuş kahramanları dört kişi oynanabilecek bir dövüş oyununda buluşturacak.

Peki savaşçılar arasında kimler var: Kratos(God of War), Sweet Tooth(Twisted Metal), Col. Radec(Killzone), Sly Cooper, Parappa the Rapper ve Fat Princess. Orijinal isimleri bunlar olan karakterler Hollywood’da basına takdim edildi ve ilerleyen tarihlerde yeni karakterlerin gruba katılması bekleniyor.

Oyun yeni kurulan oyun stüdyosu SuperBot Entertainment tarafından tasarlanıyor. Şirket yeni gibi görünse de kadrosu PlayStation’da daha önce çalışmış tecrübeli kişilerden oluşmakta. SuperBot’un yöneticisi Chan Park, Sony Computer Entertainment Amerika’da ve Technicolor şirketlerinde çalışmış; God of War ve Gears of War oyunlarının sinematiklerini yapmış bir isim. Onun verdiği demeçten öne çıkanlar şöyle: “PlayStation All-Star Battle Royale bir kutlama. Sony, yirmi yıla yakın zengin oyun tarihinden ve PlayStation 1,2,3 ve diğer taşınabilir sistemlerinden oluşan bir şov gösterisi sunacak oyunculara.”

all-star_tech


Coralling gibi karakterlerin kendi savaşları vardı diyor Chan Park. Şunları ekliyor: “Bu kadar çeşitli karakteri nasıl bir oyunda bir araya getirebilirsiniz? Ama eğlenceli kısmı hepsi birbirinden farklı ve diğerlerinin oyununu bozabilir. Mesela Radec gibi tehditkar bir karakter alarak daha sevimli olan Parappa veya Sly Cooper’a saldırabilirsiniz. Bu kesinlikle sizin eğlence anlayışınıza kalmış.”

Her karakter  dövüşte dengeyi sağlayacak şekilde farklı özel hareketlere sahip. Kendi benliklerinden çıkarılmadan yerleştirilmiş yeteneklerle değişik bir deneyim olacağı kesin.

Oyuncular kendi isteklerine göre takım sayılarını belirleyebilecekler. Mesela dört oyuncu hepsi tek veya 2v2 takımlar halinde olacak şekilde takımları belirleyebilecekler. Oyuncuları ve arka planı da istedikleri gibi seçebilecekler. Oyun başlangıçta kolay bir seviyede başlayacak ama kendinizi geliştirdiğinizi düşünüyorsanız Street Fighter gibi 1v1 kapışabileceksiniz.


Ayrıca tek oyuncu moduyla ilerlemeli (arcade) olarak oynayabileceksiniz.

Park, bu oyunun PlayStation 3 ile oyuncuları nostaljiye başarılı bir şekilde götüreceği kanaatinde.


Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi