iPhone 5'te batarya sorununa ince ayar!

iPhone 5'te batarya sorununa ince ayar!
iPhone 5'te kullanılan yeni LCD ekran teknolojisiyle, cihaz incelecek, şarjının bekleme ve konuşma süresi uzayacak.
 
 iPhone 5'te sensörlerle birleşecek olan ekran, cihazın yarım milimetre incelmesini sağlayacak. Ancak incelikten ziyade daha kaliteli bir görüntü sunulacak. Bu yenilik 3.5 inç genişliğinde olan iPhone'un ekranının en az 4 inçe çıkarılmasına karşın ağırlığının aynı seviyede (140 gram) kalabilmesini sağlayacak. Yeni iPhone'un ekranının incelmesi, Apple'a, Samsung'un Galaxy S 3'ünden daha uzun konuşma ve bekleme süresi sunan pile sahip olmasını da sağlayacak.
 
Reghardware sitesine göre, Apple artan baskılar nedeniyle yeni iPhone’da daha güçlü bir batarya sunacak. Çin merkezli Sina sitesine göre, talep o kadar yüksek ki, üretilmesi gereken batarya miktarı talebin sadece yüzde 70’i civarında. Bunun nedenlerinden biri, kalitenin Apple’ın talep ettiği gibi olmaması. Sina, üretim kapasitesine bakarak, iPhone 5’in Eylül ve Ekim’de piyasaya sürüleceğini öne sürdü.
 
9to5Mac sitesi, iPhone 5’in batarya gücünden tasarruf etmek için  Broadcom 4334 kablosuz çip kullanacağını öne sürdü. Çip aynı zamanda Wi-Fi, Bluetooth 4.0, FM radyo içerecek.
 
Bakalım iPhone 5 nasıl bir bataryaya ve pil ömrüne sahip olacak? Bu konu gerçekten tüm Apple kullanıcıları tarafından merakla takip ediliyor

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi