IPhone 5 Donanımı

IPhone 5 Donanımı
İşte iPhone 5'in donanımı IOS 6 BETA


9to5Mac editörleri mobil işletim sisteminin en son beta sürümüne göz attı ve yakında çıkacak olan iPhone'a dair birçok referans buldu. Buna göre telefonda Samsung'un ürettiği yeni bir ARM tabanlı işlemci kullanılacak. İşlemcinin hızı bilinmese de editörler, yeni iPad 2'de kullanılan ve yine Samsung tarafından üretilen işlemci ayarında bir performans beklediklerini ifade ediyorlar.

9to5Mac'in haberine göre yeni işlemci Apple'da "A5-***" olarak anılıyor. Bu kriptik ifadenin amacı, web sitesinin haber kaynağının kimliğini gizlemek. Aynı habere göre grafik işlemci de aynı amaçla "SGX543RC*" olarak adlandırılıyor. Grafik işlemci henüz somut olarak ortada yok ancak çip platformu üzerinde bir sistem halinde sunulacağı biliniyor.

Yeni iPhone, yeni iPad'deki gibi 1GB RAM'e sahip olacak ve bu da iPhone 4S'in iki katı demek. Sitenin haberine bakılırsa Apple oldukça yol katetmiş durumda ve Ekim'deki lansmana yetişmekte bir sıkıntı olmayacak gibi görünüyor ancak şirketin telefonu resmi lansman öncesi piyasaya sürmesi de mümkün.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi