iPad "mini" geliyor!

iPad "mini" geliyor!
Dünyanın teknoloji devi Apple'in iPhone 5'i tanıtmasının ardından iPad'ın mini versiyonunun 17 Ekim'de tanıtacağı bildirildi.

Amerika'da yayımlanan Fortune dergisi, mini tabletin 17 Ekim'de dünyaya tanıtılacağını yazdı. Dergi haberini Apple'daki kaynaklarına dayandırdı. "iPad mini"nin geçen yıl piyasaya sürülen iPad 2'in özelliklerine sahip olacağı ancak ekran genişliğinin 7 ya da 8 inç olacağı bildirildi. Fortune dergisi, tanıtım davetiyelerinin 10 Ekim'de gönderileceğini yazdı. 

 

 

iPad'in küçük boyutlu bir versiyonunu çıkarma düşüncesi Amazon ve Google'un piyasaya sürdüğü bu boyuttaki tablet bilgisayarlara olan yoğun ilginin ardından geldi. Apple'in eski CEO'su Steve Jobs'ın hayatta olduğu dönemde mini tabletlerle karşı çıkıyordu. Ancak bu boyutlardaki tabletlere olan yoğun ilgi Apple'in fikrinin değişmesine yol açtı.

 

 

Yeni tabletin fiyatı 250-300 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi