iPad 3 değil iPad HD geliyor!

iPad 3 değil iPad HD geliyor!
Yeni iPad'in tanıtılmasına kısa süre kala birçok kişi, yeni tabletin iPad3 ismini taşıyacağını düşünüyor. Ancak ortaya atılan yeni bir iddia mevcut...

Geçtiğimiz ay arka paneline ait fotoğrafların piyasaya sızdırıldığı yeni iPad hakkında sayısız spekülasyon mevcut. En güncellerine göre, yeni Apple tabletinin adı “iPad HD” olacak. Aynı zamanda, iPhone 4S ve 3GS modellerinden yola çıkarak, Apple’ın tablet bilgisayarında da bir “S” versiyonu başlatabileceği de söylentiler arasında.

CNET, iPad HD’nin en kaliteli yüksek çözünürlük kalitesi sunan Retina Display özelliğine sahip olduğunu öne sürerken, VentureBeat, tabletin A6 işlemcisini bir kenara bırakıp, A5 çipi kullanacağını iddia etti. Gizmodo sitesi, akseuar üreticisi Griffin ve Belkin’den aldığı ‘adı bilinmeyen’ ürün bilgilerine göre, 2048 x 1536 ekran çözünürlüğü iddiasını ortaya attı. Ancak bu herhangi bir masaüstü bilgisayar veya başka bir tablet için geçerli olabilir. Gizmodo, aynı kaynakların, “çok sayıda iPadHD yazılı kutu bulunduğu” bilgisini verdiğini de iletti.

Midgadget ve Repair Labs siteleri yeni iPad’in eskisinden daha büyük olacağını öne süren fotoğraflar yayımlarken, Mashable yazarı Chris Taylor, önemli bir kaynaktan aldığı bilgiye dayanarak, “iPad3’ü unutun, iPad HD” geliyor” yorumunu yaptı ve yeni iPad'in HD ismini alacağı iddiası güçlendi.

Bu kadar derine inmeye gerek olmadan neredeyse emin olduğumuz detaylar da var: Yeni iPad daha iyi bir görüntüye sahip olacak, LTE özelliği (hızlı kablosuz veri transferi) bulunacak, daha güçlü bir işlemci taşıyacak, Siri sesli yönlendirme asistanı bulunacak. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi