IOS 5.0.1 yüklenmeye hazır

IOS 5.0.1 yüklenmeye hazır
Apple 4S için pil sorununu çözdü.

Daha önce IOS 5.0.1 Beta'nın duyurusunu yapmıştık. Apple, Iphone 4S'teki pil sorununun yazılımsal olduğunu açıklamış ve bunun çözümü için de derhal yeni sürümü duyurmuştu.

Artık yeni sürümün testleri bitmiş olmalı ki Apple yeni sürümü dün kullanıcılarla buluşturdu. İster direk telefon üzerinden isterseniz de bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

Pil sorunu yaşayan tüm kullanıcılar yeni sürümle pil sorunlarının çözüldüğünü belirtmiyor ancak bazı kullanıcılar Google, Mobile.me ve iClouds kişilerini kaldırıp yeniden yüklediklerinde daha başarılı sonuç aldıklarını belirtiyorlar.

Zaten Apple da sıkıntının farkında ki IOS 5.0.1 Beta'nın geliştricilere verilmesinden 2 gün sonra IOS 5.0.2 Beta söylentileri dolaşmaya başlamıştı.

Apple'ın bu sorunu tam çözmesi zaman alacağa benziyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi