Huawei'dan 6 inç'lik dev telefon!

Huawei'dan 6 inç'lik dev telefon!
Huawei yeni ceplerini CES 2013 fuarında tanıtacak.

Önümüzdeki hafta başlayacak dev teknoloji etkinliği CES 2013, Huawei'nin yeni ceplerine sahne olacak. Ancak Çin merkezli şirketin yeni üst seviye cepleri, şimdiden sızmaya başladı bile.

 

Sızan Huawei Ascend W1, Ascend D2 ve Ascend Mate, şirketin şu anki alt ve orta seviye ceplerden daha üst seviyelere yönelik bir telefon üretmek istediğini gösteriyor. Ascend W1'in şirketin uzun zamandır beklenen Windows Phone 8'li cebi olacağı, 4 inç ekran, 2.000mAh pil, 1.2GHz çift çekirdekli işlemci gibi özelliklerle geleceği söyleniyor.

 

4 farklı renge sahip olduğu görünen Huawei Ascend W1'in HTC 8S ve Lumia 820 gibi ceplere rakip olacağı düşünülüyor.

 

Huawei Ascend Mate ise 6 inç'lik, 720p ekranlı dev bir cep olacak. Galaxy Note 2'den dahi 0.5 inç daha büyük olan cep, daha önce Huawei tarafından Çin'de gösterilmişti. Cihazın 1.8GHz çift çekirdekli işlemci, 2GB RAM ve 3.800mAh'lik dev bir pille geleceği iddia ediliyor.

 

5 inç'lik bir cep olan Huawei Ascend D2 ise full HD ekrana sahip. Sızan fotoğraflar, Ascend D2'nin tasarımının Samsung Galaxy S2'ye benzediğini gösteriyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi