HTC'den Windows tabanlı telefon

HTC'den Windows tabanlı telefon
HTC ve Microsoft, New York’da yapılan lansmanda ilk Windows tabanlı telefonları olan Windows Phone 8X ve 8S by HTC'yi tüm dünyaya tanıttı.

Daha önce Android tabanlı telefonlar ile kendisinden sıkça söz ettiren HTC şimdi de Windows tabanlı telefonlar ile piyasaya oldukça iddaalı giriyor. Ekran genişliği 4.3 inç olan HTC Windows Phone 8X, 1.5 GHz Snapdragon S4 çift çekirdekli işlemciye sahip. 1280x720 ekran çözünürlüğü olan telefon 4.3 inç genişliğine sahip.

 

1GB RAM, 16GB dahili hafıza ve 8 megapiksel kamerası olan telefonun arka tarafında aydınlatma sensörü bulunuyor ve telefonla 1080p video kaydedilebiliyor. Ön tarafında f2.0 lense sahip, 2.1 megapiksel kamera mevcut. Bu kamerayla da 1080p video çekmek mümkün. Mat polikarbonat gövdeli HTC 8X, 130 gram ağırlığında ve 10.12 milimetre kalınlığında.

 

Lansmanda tanıtılan diğer telefon ise HTC Windows Phone 8S. HTC 8S’nin 4 inç genişliğindeki ekranı, WVGA çözünürlüğünde. 512MB RAM, 16GB dahili hafıza, 1GHz çift çekirdekli işlemciye sahip. Ön tarafında kamerası olmayan telefonun arka tarafında ise 720p video kaydedebilen, 5-megapiksel kamera bulunuyor. 113 gram ağırlığında ve 10.28 milimetre kalınlığındaki HTC 8S de tıpkı 8X gibi polikarbonat gövdeye sahip. Ancak iki telefonun arkasındaki tasarım farkı göze çarpıyor.

HTC’nin iki yeni Windows tabanlı telefonunun da, stereo “Beats Audio” hoparlör ve dahili genişletişmiş hoparlörüyle yüksek ses kalitesi sağlaması amaçlanmış. Kasım'da piyasaya sürülmesi planlanan telefonların fiyatı ise henüz açıklanmadı.


Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi