HTC One V piyasada

HTC One V piyasada
HTC One ailesi One V’nin de çıkmasıyla tamamlanıyor.

HTC One X ve HTC One S’ten sonra HTC One V’nin bu yaz Amerika’da piyasaya çıkacağını bugün duyurdu. Cihaz Amerika’da çeşitli şebeke sağlayıcı şirketler sponsorluğunda satışa çıkacak. Ama Türkiye’de piyasaya çıkmış durumda ve raflarda görmek mümkün.

HTC One V ilk kez Şubat ayında duyurulmuş ancak ne zaman çıkacağı belirtilmemişti. HTC’nin destek sayfasında konu hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz.

Şimdiden bir çok network şirketi One serisine sahip olmak için kapıya dizilmiş durumda.

Yukarıdaki resimde sağ taraftaki cihaz One V; HTC One serisi içinde en satın alınası cihaz olarak görülüyor. Cihaz diğer iki modele göre özellikler olarak daha mütevazı ve mobil operatör firmaların fiyat anlamında alıcıya neler sunacakları merak konusu.Bir eksi tarafı, One X e One S kadar zarif görünümlü değil ve alt tarafında sesin daha iyi algılanması için kıvrılmış bir çenesi bulunuyor.


One X ve One s’e göre biraz daha yavaş bir işletim sistemine sahip. 5 megapixel kamerası, tek çekirdekli 1 GHz işlemcisi var, ekran boyutu 3.7 inç ve çözünürlük 800x480 olarak tasarlanmış.

Cihaz Android 4.0 işletim sistemine sahip, HTC’nin Image Sense resim geliştirme teknolojisi ve Beats Audio programı mevcut.

Firmadan resmi bir global fiyat açıklaması gelmedi ama kişisel araştırmalarıma göre Türkiye’de 800-1000 TL arasında bulmak mümkün.

Ürün görsellerini aşağıdaki galeride bulabilirsiniz.

 

HTC One V
HTC One V çenesi
HTC One S
HTC One X
HTC One S, HTC One X
HTC One V önden
HTC One V arkadan
HTC One X

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi