HTC Desire HD'e hayat öpücüğü

HTC Desire HD'e hayat öpücüğü
HTC'nin efsane cep modeli muradına erdi.

HTC Desire HD için Ice Cream Sandwich güncellemesi yayınlamayacağını açıkladığında pek çok kullanıcı hayal kırıklığına uğramıştı.  XDA Developer forum üyeleri de bu duruma bozulmuş olacak ki, "iş başa düştü" deyip kendi Android 4.0 versiyonlarını yarattılar.

 

Kendilerine Team Blackout adını veren bir grup kullanıcı, tam çalışan bir Android 4.0.4 ROM'u geliştirdi.  HTC Incredible S için yayınlanan ICS sürümünü temel alan ROM, HTC'nin Sense 3.6 arayüzünü de büyük ölçüde içeriyor.  Sürümde ayrıca cihazın performansını arttırmak için bir de overclock kernel'i var.

 

Hatırlanacağı gibi HTC, Desire HD'nin veri saklama bölümlendirilmesinde yeterli yer olmaması  nedeniyle ICS güncellemesinden vazgeçmişti.  Team Blackout'un yayınladığı güncellemede ise işletim sisteminin olduğu bölümde kurulum sonrasında 60 MB boş yer kalıyor.

 

Güncelleme ile ilgili henüz bir şikayet gelmemiş durumda, bu da XDA üyelerinin hataları bulma konusunda ne kadar hızlı olduğu düşünüldüğünde oldukça iyi bir haber.  Yine de bu güncellemenin resmi olmaması nedeniyle biraz risk taşıdığını unutmamak gerek.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi